vyhledat
×

Základní informace

Počítačová gramotnost – kurz ECDL

Školení počítačové gramotnosti kurz ECDL spadá do programu ECDL Core.

Program ECDL Core (základní) pokrývá základní, resp. běžně očekávané uživatelské počítačové znalosti a dovednosti. Je synonymem pro počítačovou (digitální) gramotnost a digitální kvalifikaci. Je určen široké veřejnosti a vede k získání některého z níže uvedených mezinárodně platných ECDL certifikátů.

Předpoklady

  • žádné

Pro koho je školení určeno

  • Rozsah znalostí a dovedností potřebných pro získání tohoto typu certifikátu je dán mezinárodně platnými modulárními ECDL Sylaby. Jednotlivé moduly jsou zaměřeny na různé oblasti použití ICT, které se v rámci programu ECDL Core liší svojí obtížností. Zájemce o Certifikát ECDL musí úspěšně složit zkoušky ze tří základních modulů ECDL Core Sylabu (M2, M3 a M7) a ze čtyř dalších volitelných modulů ECDL Core, které mohou být orientovány na oblasti všeobecně uplatnitelných znalostí a dovedností nebo na vybrané profesní oblasti vyžadované trhem práce.

Certifikace:

Po zakončení kurzu obdrží účastníci certifikát o úspěšném absolvování kurzu. 

Po složení ECDL zkoušek obdrží Certifikát ECDL (ECDL Certificate) – mezinárodní doklad počítačové (digitální) kvalifikace držitele (Digital Competence). Dokládá, že držitel tohoto certifikátu je plně digitálně kvalifikovaný, tj. že je plně připraven pro efektivní využívání informačních a komunikačních technologií (ICT) tak, jak vyžaduje trh práce.

cena od 17 990 Kč bez DPH

Délka kurzu:

19 dnů (151 výukových hodin)

 

Obsah kurzu

Co se naučíte

  • základy informačních technologií (ICT) - M1
  • operační systém a správa souborů (MS Windows, Průzkumník) - M2
  • Textový editor (MS Word) - M3
  • Internet a elektronická pošta (MS Internet Explorer, MS Outlook) - M7
  • Tabulkový procesor (MS Excel) - M4 NEBO Prezentace (MS PowerPoint) - M6 NEBO Úpravy digitálních obrázků - M9 NEBO Tvorba webových stránek - M10 NEBO Bezpečné používání informačních technologií - M12 NEBO Plánování projektů M13 NEBO Spolupráce a výměna informací na internetu M14

Doporučené návazné kurzy

Profesionální certifikace 

  • ECDL certifikace 

Doporučená literatura:

Materiály lektora IT ŘEŠENÍ